Przygotuj się do matury z Fizyki z jednym kompleksowym Zbiorem Zadań Maturalnych

2023 i 2024

To aż 460 zadań!

Drogi Maturzysto!

Wyobraź sobie, że… masz przed sobą jeden kompleksowy zbiór zadań z fizyki, który zawiera najbardziej prawdopodobne typy zadań zgodne z aktualną podstawą programową, które jeśli tylko przerobisz – masz pewność, że na maturze nic Cię nie zaskoczy.

Brzmi jak marzenie każdego (byłego i obecnego) maturzysty. Moje również.

Dlatego jako nauczyciel, edukator i absolwent fizyki zebrałem swoje wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do matury oraz potrzeby moich kursantów i tak oto powstał zbiór z najlepiej wyselekcjonowanymi zadaniami na rynku, który skutecznie porządkuje informacje, przyspiesza naukę i daje gwarancję świetnego przygotowania.

Jeśli wybrałeś maturę z fizyki nie po to, aby się zajechać, zaorać i zabrać sobie ostatnie chwile wolnego czasu, tylko by ze spokojem i pewnością zdać egzamin z ponadprzeciętnym wynikiem, to czytaj dalej, bo to może być dobre rozwiązanie dla Ciebie…

Osoby, które już pracują ze Zbiorem

Co o nim sądzą?
Emilka
  Emilka

  „Zbiór zadań Marcina Kujdy jest jednym z lepszych, z jakimi przyszło mi pracować. Zestawia on wszystkie istotne zadania maturalne w kompletną całość, co pozwala w przygotowaniu do egzaminu w oparciu o optymalną liczbę zadań. Bardzo przypadł mi do gustu schemat zbioru zadań. Każdy dział zaczyna się od prostszych zadań, ze wcześniejszych lat. W środku, gdy zapoznamy się z ogólną ideą danego rozdziału mamy styczność z najważniejszymi, najtrudniejszymi zadaniami. Sprawdzanie odpowiedzi jest bardzo proste, wystarczy kliknięcie w link. Dodatkowym atutem są rozwiązania najważniejszych zadań na kanale Marcina na YouTube – do nich również znajduje się link przy zadaniu. Marcin nie tylko rozwiązuje je, lecz również obszernie tłumaczy konieczne do zrozumienia tematu zagadnienia. To wszystko składa się na bardzo szybką oraz efektywną naukę. Polecam! ”

  Krzysztof
   Krzysztof

   „ Chciałbym polecić zbiór zadań maturalnych do fizyki autorstwa Marcina Kujdy. Oprócz przejrzystości wszystkich zadań, łatwego dostępu do odpowiedzi to są dołączone filmiki z rozwiązaniami trudniejszych z nich. Na podstawie filmików można wyciągnąć bardzo dużo! Podsumowując ten zbiór bardzo przyspieszył i zwiększył efektywność przygotowań do matury :D”

   Stanisław
    Stanisław

    „Bardzo dobry zbiór zadań maturalnych, zawiera dużo zadań z matur z przed kilku lat, nie są to stare zadania. Bardzo podoba mi się szybka możliwość sprawdzenia odpowiedzi i do wielu zadań jest dołączony link do rozwiązań wideo. Są tam zadania zarówno łatwiejsze jak i trudniejsze, przez co jest bardzo uniwersalny. Wszystkie zadania są od CKE więc jest duża szansa że podobne pojawią się na maturze. Dużo zadań zebranych w jednym miejscu, przy każdym zadaniu od razu jest link do odpowiedzi, więc nie trzeba szukać. W rozwiązaniach zadań w formie filmu, wszytko jest bardzo dokładnie tłumaczone i wyjaśniane krok po kroku. Zadania są ułożone od łatwiejszych (na rozgrzewkę) do trudniejszych. Ten zbiór zawiera wiele typów zadań z każdego rozdziału, więc można być spokojnym o dobre przygotowanie do matury ;)”

    Roksana
     Roksana

     „Polecam wszystkim maturzystą ten zbiór. Bardzo ułatwia nie tylko samą naukę do matury, ale również jej rozplanowanie. Zbiór jest podzielony na rozdziały, dzięki czemu po powtórzeniu danej partii materiału można wykonać tylko te zadania, które nas interesują w danym momencie. Ponadto przy każdym zadaniu umieszczony jest link do rozwiązania CKE, co oszczędza dużo czasu. Dodatkowo część zadań jest rozwiązana w formie video, co pomaga sprawdzić czy nasz tok rozumowania jest prawidłowy. Dzięki wykonaniu tak dużej ilości zadań, które są zgodne z aktualną podstawą programową, czuje się pewniej przed tegoroczną maturą.”

     Adam
      Adam

      “Zbiór Marcina Kujdy to jedyny kompletny zbiór zadań przygotowujący do matury rozszerzonej z fizyki. Absolutnie deklasuje konkurencję, przede wszystkim tym, że jako jedyny zawiera zadania na bardzo zbliżonym poziomie do maturalnego, czego nie uświadczycie w szkolnych zbiorach czy nawet popularnych repetytoriach maturalnych. Mnogość zadań, przejrzystość zbioru, linki do rozwiązań CKE jak 
i ROZWIĄZANIA WIDEO wręcz miażdżą jakąkolwiek konkurencję. Dodatkowo jako jeden z nielicznych zbiorów jest w pełni zgodny 
z podstawą. Mówiąc wprost, jeżeli komuś zależy na wysokim wyniku, to jest to obowiązkowa pozycja. Polecam 😀 
”

      Norbert
       Norbert

       “Gorąco polecam zbiór zadań maturalnych z fizyki autorstwa Marcina Kujdy, ponieważ bardzo pomógł mi w przygotowaniach do matury. Zadania w zbiorze ustawione są działami, w zależności od trudności oraz podane są także rozwiązania do każdego z zadań co bardzo pomaga w nauce. W rezultacie matura z fizyki nie była już dla mnie tak straszna, po przerobieniu tak dużej ilości materiału, który znajduje się w tym zbiorze byłem pewny, że nic mnie nie zaskoczy. Warto też wspomnieć, że cześć zadań rozwiązana jest w formie video co bardzo pomaga zrozumieć dane zagadnienie.”

       Czym jest Zbiór Zadań?

       W trakcie przygotowań do matury najczęściej pojawiające się pytanie wśród moich kursantów to: “Czy jeśli przerobię ten materiał, to zdam…?”. 

       Stworzyłem ten zbiór z perspektywy osoby, która z jednej strony od kilkunastu lat stale poszerza swoją wiedzę z fizyki (najpierw jako student, obecnie jako edukator), a z drugiej strony – nauczyciela i korepetytora, który pokazuje jak uczyć się tej fascynującej dziedziny zgodnie z najlepszymi metodami efektywnej nauki. 

       Zbiór, który mam przyjemność Ci zaprezentować, jest narzędziem, o jakim marzyłem przez wiele lat swojej edukacji. Za każdym razem, kiedy uczyłem się do sprawdzianu, matury czy kolokwium, wertując dziesiątki podręczników, myślałem: “Byłoby dużo prościej, gdyby tylko ta wiedza była sensownie poukładana…”. 

       Dzisiaj mogę śmiało zameldować – zadanie wykonane.

       Rozpracowałem klucz, zgodnie z którym Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) tworzy egzaminy maturalne. Znam wszystkie strategie i drogą eliminacji wybrałem najbardziej prawdopodobne typy zadań, które pojawią się na maturze w 2023 i 2024 roku. Przerób je, a będziesz miał pewność, że jesteś przygotowany na każdą maturalną okoliczność.

       Zakup zbiór już teraz! Pomoże Ci on sensownie rozłożyć naukę w czasie, tak, aby na spokojnie, krok po kroku zrozumieć i rozwiązać wszystkie zgromadzone  zadania. Bez przytłoczenia materiałem, bez stresu i nadgodzin w nauce. 😉

       Znajdziesz w nim aż 460 zadań!

       Poznaj najważniejsze powody, dlaczego warto

       działać w oparciu o ustrukturyzowaną wiedzę

       OK, czego KONKRETNIE mogę oczekiwać od zbioru zadań?

       zbiór zadań zgodny z najbardziej aktualną podstawą programową, która obowiązuje w 2023 i 2024 roku
       wyselekcjonowane zadania z matur CKE z lat 2008-2022, które spełniają wszystkie bieżące wymagania i obejmują aż dwie podstawy programowe
       ustrukturyzowana wiedza z najbardziej prawdopodobnymi typami zadań maturalnych
       przejrzysty format PDF
       system łatwego i szybkiego sprawdzania odpowiedzi i źródła zadania (CKE)
       podział zadań na rozdziały tematyczne

       Oto jakie tematy czekają na Ciebie w zbiorze zadań

       Jak pewnie już widzisz, ten zbiór jest zupełnie inny od wszystkiego, co poznałeś w szkole.
       Zawiera jednak 15 rozdziałów, które z pewnością będą brzmiały dla Ciebie znajomo:
       Rozdział 1. Kinematyka (30 zadań)
       Rozdział 2. Dynamika (32 zadania)
       Rozdział 3. Praca, energia, pęd (24 zadania)
       Rozdział 4. Mechanika bryły sztywnej (21 zadań)
       Rozdział 5. Grawitacja i elementy astronomii (40 zadań)
       Rozdział 6. Właściwości materii, Hydrostatyka (13 zadań)
       Rozdział 7. Drgania (23 zadania)
       Rozdział 8. Zjawiska cieplne, Termodynamika (55 zadań)
       Rozdział 9. Elektrostatyka (20 zadań)
       Rozdział 10. Prąd elektryczny (20 zadań)
       Rozdział 11. Magnetyzm, prąd zmienny (41 zadań)
       Rozdział 12. Fale mechaniczne (13 zadań)
       Rozdział 13. Fale Elektromagnetyczne i Optyka (59 zadań)
       Rozdział 14: Elementy fizyki atomowej (28 zadań)
       Rozdział 15: Elementy fizyki relatywistycznej i jądrowej (41 zadań)

       W sumie znajdziesz w nim aż 460 zadań!

       Czym wyróżnia się ten Zbiór Zadań?

       Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zakupem, przeczytaj poniższe punkty.
       Ten zbiór zadań został stworzony w oparciu o NOWĄ PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ, która obowiązuje w 2023 i 2024 roku! Wszystkie zadania zostały przejrzane i sprawdzone czy zagadnienia w nich poruszane są zgodne z nową podstawą programową. Robiąc zadania z tego zbioru nie musisz więc się zastanawiać czy takie zagadnienia będą na maturze w 2023 i 2024 roku, bo jeśli znalazły się w tym zbiorze to znaczy, że mogą się pojawić. 
       Zbiór ten został stworzony poprzez wyselekcjonowanie zadań z matur aż od 2008 roku. W związku z tym pokrywa aż dwie poprzednie podstawy programowe, a jest to bardzo ważne, bo dzięki temu zawiera zadania niezbędne w nowej podstawie programowej. Np. obecnie jednym z zagadnień wymaganych na maturze jest fizyka relatywistyczna, tego zagadnienia nie było w podstawie programowej obowiązującej w latach 2015-2022, natomiast obowiązywało na maturze w latach 2008-2015.
       Zadania są posegregowane od łatwiejszych do trudniejszych, bo dzięki temu łatwiej zrozumiesz dane zagadnienie.
       Do zbioru wyselekcjonowałem typy zadań, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem pojawią się na maturze.
       Zbiór zadań został przygotowany w formie PDF. Po zakupie dostaniesz e-mail, w którym będą linki do każdego Rozdziału osobno. Poprzez kliknięcie pobierzesz sobie każdy pojedynczy Rozdział, z którego możesz wydrukować wybrane zadania. Jest to korzystna opcja, bo wówczas drukujesz tylko zadania, które tego wymagają (np. zadania, w których znajduje się gotowy wykres itp.). Pozostałe zagadnienia możesz swobodnie rozwinąć w swoim zeszycie oszczędzając papier.
       Jeśli otworzysz sobie zbiór zadań na komputerze, to zawsze przy treści zadania na górze strony jest napisane z jakiej matury ono pochodzi. W innych zbiorach musisz sam znaleźć źródłową maturę z rozwiązaniem, a jest to bardzo czasochłonny proces. W moim zbiorze zadań, dzięki formie PDF, możesz od razu kliknąć w link przy zadaniu, który szybko przekieruje Cię na stronę z rozwiązaniem oficjalnie opracowanym przez CKE. Jako BONUS przy części zadań zobaczysz zaproszenie na mój kanał Youtube- tam szczegółowo i krok po kroku w wersji video rozwiązuję dane zadanie.
       Wszystkie rozdziały podzieliłem tematycznie i chronologicznie, dlatego jeśli rozpoczniesz Rozdział 1., to będą tam wyłącznie zadania z kinematyki. Natomiast na późniejszych etapach będziemy już rozszerzać i łączyć wszystkie poznane do tej pory tematy, dlatego np. będąc w Rozdziale 5. (Grawitacja i astronomia), doświadczysz zarówno zadań z „grawitacji”, jak również innych zagadnień z wszystkich poprzednich Rozdziałów. Spokojnie, na pewno nie pojawią się zadania z dalszej części zbioru – do nich dojdziemy we właściwym czasie, gdy tylko opanujemy podstawy 😉
       Przygotowałem zbiór zadań w formacie PDF, tak, abyś mógł korzystać z niego bez przeszkód, w najbardziej intuicyjny sposób. Takie rozwiązanie, oprócz tego, że jest niezwykle czytelne, daje kilka istotnych korzyści.
       • Jeśli otworzysz plik na komputerze, zobaczysz, że przy każdym zadaniu (na górze strony) oznaczona jest konkretna matura, z jakiej ono pochodzi –  szkoda czasu, aby się domyślać 😉

       • Nie musisz samodzielnie szukać klucza odpowiedzi, przeszukując arkusze ostatnich matur – to bardzo czasochłonne, dlatego ja wykonałem tę pracę za Ciebie. W moim zbiorze wystarczy, że klikniesz w link nad treścią zadania i zostaniesz przeniesiony do matury, w której zobaczysz jego oficjalne rozwiązanie opracowane przez CKE (wystarczy odnaleźć numer zadania).

       • Po zakupie dostaniesz wiadomość e-mail, w której będą linki do każdego, osobnego rozdziału. Zadania posegregowałem od łatwiejszych do trudniejszych, bo dzięki temu spokojnie odnajdziesz się na każdym poziomie.

       • Możesz swobodnie wydrukować wybrane zadania (np. te z gotowym wykresem). Do rozwiązywania pozostałych zadań polecam założenie dedykowanego zeszytu – oszczędzamy papier i mamy wszystko w jednym miejscu.

       • BONUS do niektórych zadań – link do nagrania video z rozwiązaniem danego zadania na moim kanale na Youtube.

       Jeśli potrzebujesz doświadczyć, jak wygląda praca z moim zbiorem, zanim podejmiesz decyzję, śmiało kliknij poniżej i pobierz całkowicie za darmo Rozdział 7 -Drgania z 23 zadaniami!

       „Dobra, powiedz, ile to kosztuje?”

       teraz tylko

       Nie czekaj! Pobierz zbiór zadań już teraz, aby…

       …jeszcze dzisiaj rozpocząć celową i uporządkowaną naukę do matury w spokoju i z przekonaniem, że dasz radę bez problemu ogarnąć cały potrzebny materiał,
       …rozłożyć swoje przygotowania w czasie i móc szybko ucieszyć się z pierwszych sukcesów w rozwiązywaniu zadań, które razem ze mną sprawnie przerobisz,
       …zadbać o spokojną głowę i zaskoczyć się jak przyjemne i bezstresowe mogą być przygotowania do matury z fizyki 🙂 Wiem co mówię!

       Kto jest autorem zbioru?

       MARCIN KUJDA
       Jestem absolwentem fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Edukowanie innych to moja największa pasja i misja, dzięki której za pomocą fizyki pokazuję ludziom, jak fascynujący jest świat, który nas otacza.
       To dlatego powstała “Fizyka z mocą”. 
       Ponieważ chcę stawać się jak najlepszym edukatorem, żyję zgodnie z filozofią kaizen (z jap. „kai” – zmiana, „zen” – dobry, czyli ciągłe doskonalenie). Jest to postawa wobec życia wywodząca się z japońskiej kultury i praktyki zarządzania. Chcę być coraz lepszy w tym, co robię, dlatego oprócz fizyki ciągle dokształcam się w dziedzinach, takich jak: psychologia, pedagogika w tym andragogika, teoria uczenia się, facylitacja, filozofia, zarządzanie i inne. Zdaję sobie sprawę, że aby być wybitnym nauczycielem, nie wystarczy tylko i wyłącznie rozumieć fizyki na bardzo zaawansowanym poziomie. Uczenie innych to nie tylko przekazanie teorii. W ramach procesu nauki należy zwracać uwagę na wiele elementów, które wymagają interdyscyplinarnej wiedzy z wielu dziedzin – zwłaszcza psychologii. Wiele osób w trakcie zajęć ze mną jest pozytywnie zaskoczonych, na jakie elementy zwracam uwagę w procesie nauki
       Chcesz dowiedzieć się więcej o mnie? Zajrzyj na mój kanał na Youtubie

       Dlaczego maturzyści, z którymi działam są mega zadowoleni?

       Zobacz, co mówią kolejni maturzyści, którzy mieli już okazję mnie sprawdzić.
       Działam z maturzystami już ponad 8 lat. Przygotowuję dla nich materiały, proces nauki i zbieram informacje o tym, czego potrzebują.
       Agnieszka
        Agnieszka

        „Najlepszy korepetytor z jakim przyszło mi pracować! Dzięki Marcinowi przedmioty takie jak fizyka i matematyka stały się łatwiejsze oraz mnie zafascynowały. Jestem bardzo zadowolona z korepetycji. Marcin jest zawsze przygotowany i posiada dużą wiedzę z nauk ścisłych. Na dodatek zajmuje się rozwojem osobistym, co bardzo pomaga w przyswajaniu wiedzy i odkrywaniu swojego potencjału.”

        Patrycja
         Patrycja

         „Polecam współpracę z Marcinem Kujdą, ponieważ jest według mnie naprawdę świetnym korepetytorem. Pracowaliśmy wspólnie niecałe 9 miesięcy nad przygotowaniem mnie do matury z fizyki. Dzięki współpracy z Marcinem porządnie przygotowałam się do tego egzaminu. Całość lekcji była od początku zaplanowana… „

         Michał
          Michał

          „Polecam współpracę z Marcinem Kujdą, ponieważ przedstawił mi on nowe spojrzenie na fizykę oraz przekazał wiedzę z tego przedmiotu w taki sposób, że mogłem go zrozumień, czego nie udało mi się osiągnąć w szkole. Dzięki Marcinowi uzyskałem 83% z matury rozszerzonej z fizyki, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem…”

          Justyna
           Justyna

           „Korepetycje z matematyki z Panem Marcinem Kujdą znacznie wpłynęły na moje wyniki w nauce. Każde nurtujące mnie zagadnienie wytłumaczył dokładnie i bardzo precyzyjnie. Metody nauczania opiera na najnowszych badaniach dotyczących efektywnych sposobów przyswajania wiedzy. Atmosfera na zajęciach jest luźna i przyjacielska.

           WCHODZĘ W TO!

           ZACZYNAM NAUKĘ ZE ZBIOREM ZADAŃ